सर्लाहीकाे कौडेना गॉउपालिकामा बर्थिङ्ग सेन्टर संचालनमा ।

0
329

सर्लाही ०४ फागुन ।

कौडेना गॉउपालिका वडा न. ३ कौडेना बजार स्थित रहेको स्वास्थ चौकी कौडेनामा चौबिसै घन्टा सेवा दिने गरि बर्थिङ सेन्टर सञ्चालनमा आएपछि स्थानीयवासीहरुमा खुशियाली छाएको छ। अब सुत्केरी गराउन महिलालाई मलंगवा बर्दिवास, र जनकपुर अस्पतालमा पुग्नुपर्ने झन्झट हटेको छ । गॉउपालिकामै बर्थिङ सेन्टर सञ्चालन भएपछि महिलालाई सुरक्षित रुपमा प्रसूति हुनका लागि सहज भएको छ ।प्रसूति सेवाका लागि गॉउपालिकाले औषधि, आवश्यक औजार र उपकरण सहित दक्ष जनशक्तिको बर्थिङ सेन्टरमा व्यवस्था मिलाएको छ ।गॉउपालिकामा बर्थिङ सेन्टर नहुँदा प्रसूति हुने महिलालाई घरपरिवारले साइकल,मोटरसाइकल र जिपमा बोकेर मलंगवा बर्दिवास, र जनकपुर स्थित अस्पतालमा पुरयाउदैआएका थिए’, स्थानीय सावित्री साहले भनिन् ।उनले मलंगवा बर्दिवास,र जनकपुर जादा गाडी समस्याको खप्की खानुपर्ने अर्को बाध्यता हुनुको साथै अस्पतालमा चर्को शुल्क समेत लिइने गरेको बताईन् ।त्यसैगरी सीता देवी यादवले भनिन्, ‘अस्पताल पुरयाउन ढिला हुँदा ज्यान जाने जोखिम समेत थियो ।बर्थिङ सेन्टर सञ्चालनमा आए सँगै ती सबै समस्या हटेर गएको छ।’ कौडेना गॉउपालिका का गॉउपालि प्रमुख राम प्रसाद यादवले बर्थिङ सेन्टरबाट गॉउपालिका भरिका बासिन्दाहरु लाई सहज रुपमा सेवा पाउने जानकारी दिए। गॉउपालिकाका बासिन्दाहरुले विगतमा मलंगवा बर्दिवास, र जनकपुर अस्पतालमा सेवा लिनका लागि जानुपर्दथ्यो’, तर अब सुत्केरी गराउन मलंगवा बर्दिवास, र जनकपुर जानु परने अवसथा हटेर गएको छ।’र छिमेकी नगरपालिकाका गॉउपालिका का बासिन्दाहरुले समेत बर्थिङ सेन्टर बाट लाभ लिन सकने कुरा यादवले भने।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here